Enerji İzleme

Veri merkezleri büyüdükçe ve genişledikçe, iyileştirilmiş enerji verimliliği gereksinimi de artar. Ancak, güç izlemeye yönelik geleneksel yöntemler, güç ünitesinin gerçek tüketimi ve soğutma kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı hakkında bilgi sağlamadıkları için başarısız olur.

Birçok veri merkezi, panelleri doğrudan BT ekipmanlarını besler. Enerji dağıtımı için etkili olsa da, bu yaklaşım, cihaz veya aldığı enerji miktarı hakkında bilgi vermemesi nedeniyle sınırlıdır.

Veri merkezinizin güç tüketimini optimize etmek için, yalnızca güç kaynağını değil, tüm veri merkezi ortamını da izleyebilmeniz önemlidir. Exagate enerji izleme ürünleri yalnızca enerjinizi izlemekle kalmaz, aynı zamanda ek çevresel sensör seçeneği ile belirli ekipman ihtiyaçlarına göre çevre koşullarını yönetmenize olanak tanır. Bu verilerin verimli güç izleme ile birleştirilmesi, veri merkezlerinin güç kullanım verimliliğini (PUE) en üst düzeye çıkarmak için optimum seviyelerde çalışacak şekilde ayarlanmasına olanak tanır.


PDU ve Akıllı PDU

Linye İzleme

Inline Metre

POWERGuard Enerji İzleme Ürünleri Ailesi, veri merkeziniz için güç dağıtımı ve izleme sağlar. Ek olarak, çözümlerimiz, analiz ve rapor oluşturmak için zaman içindeki eğilimleri, verimliliği ve aralık örneklemesini belirlemenize ve güvence altına almanıza yardımcı olan veri toplama yoluyla enerji kullanımınızı daha verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olur.

POWERGuard Akıllı Güç Dağıtım Birimleri (PDU), veri merkezi veya sistem odanızdaki cihazların tam olarak ne kadar güç tükettiklerini görmenin etkili bir yoludur. Güç çıkışı (amper), voltaj, güç (kVA, kW) ve güç tüketiminin (kWh) gerçek zamanlı uzaktan izlenmesini ve faturalandırılmasını, maksimum bağımsız priz seviyesine kadar +/-% 1 ölçüm doğruluğu ile sağlar.


© 2021 | Mikrolink bir AÇIK HOLDING şirketidir.Açık Holding