BAKIM İŞLETME ÇÖZÜM HİZMETLERİ

Mikrolink, 2011 yılından bu yana telekom operatörlerine 7/24 destek hizmeti veren başlıca çözüm ortaklarından biridir.

Avrupa ve Asya'daki başlıca operatörler, sabit ve mobil ağlarının önleyici ve düzeltici bakımın hizmetlerini yürütmek üzere çözüm ortağı olarak Mikrolink'i tercih etmiştir.

Tüm müşterilerimize kalitesi standardize edilmiş hizmet ve ürünlerimizi sunmayı taahhüt ediyor, fark yaratan bakış açımızla her geçen gün daha fazla tercih edilmenin gururunu yaşıyoruz.

5G

Müşterilerimizin 5G çağına hazırlanmasına yardım ediyoruz. Bu doğrultuda Orta Doğu'daki ilk ticari 5G ağlarından birini başarıyla kurduk. Bu konudaki bilgi ve deneyimimizi başta Avrupa olmak üzere tüm dünyadaki iş ortaklarımız ile paylaştığımız küresel bir stratejide yürütüyoruz.

IBS / Small Cell

Bina İçi Kapsama Çözümleri (IBS), sinyali bir dizi dağıtım kutusu/ekipman üzerinden belirli sayıda antene dağıtmak yöntemiyle kapsama alanını iç mekanları da içine alacak şekilde genişletme mantığı ile çalışan sistemlerden oluşan çözümdür. Alışveriş merkezleri, çok katlı kule binalar, tüneller, metro istasyonları gibi mahalleler için anahtar teslim IBS çözümleri sunmaktayız. Küresel ölçekte 1000'i aşkın IBS projesini hayata geçirdik ve stratejik müşterilerimiz nezdinde en güçlü, en güvenilir IBS çözüm ortağı olmanın gururunu yaşıyoruz.

Aktif Sistemler ve DAS Çözümleri
Mikrolink, hem iç hem de dış mekan DAS ağlarında sinyal şiddeti, kapsama ve ağ kapasitesini iyileştiren tasarım, geliştirme ve yönetim uygulamaları üzerine köklü bir geçmişe sahiptir. Şebeke dizayn konusunda alanında uzman ekiplerimiz müşterilerimizin gereksinimlerinin belirlemesine yardımcı olur ve gerek iç mekan gerekse dış mekanda en iyi kapsama ve kapasiteyi sağlar.

+ Anahtar Teslim Bina İçi kapsama Hizmetleri ve small cell çözümleri
+ Güçlü dizayn, tasarım ekibi - iBwave sertifikalı Mühendisler
+ Aktif ve Pasif Tasarım Konusunda Deneyimli Montaj ve devreye alma ekipleri

TETRA

TETRA, Dijital Özel Mobil Telsiz (PMR) ve Genel Erişimli Mobil Telsiz ile ilgili bir modern standarttır. Esneklik, güvenlik, kullanım kolaylığı ve hızlı çağrı kurulma süresi gibi pek çok avantaj sunar. Polis, ambulans ve itfaiye hizmetleri gibi çeşitli mobil telsiz haberleşme kullanıcıları için geliştirilmiştir. Amme hizmetleri, genel erişim, filo yönetimi, taşımacılık hizmetleri gibi çok sayıda sektör tarafından kullanılmaya uygundur.

Mikrolink, birden çok istasyondan, depo alanlarından, ana sitelerden, istasyonlar için optik tekrarlayıcılardan ve yedekli topolojiden oluşan metro sistemleri hatlarında Tetra sistemleri kurmuştur.

TETRA DAS Kapsamı
Hedef, kritik anlarda iletişime olanak vermek olduğunda yapılması gereken; acil durumun yaşandığı yerlerde etkin ses ve veri iletişimi sağlamak, canları ve maddi varlıkları korumak ve kamu güvenliğini emniyete almaktır.
+ Polis
+ İtfaiye
+ Ambulans
+ Özel kullanımlar

DPO (DİZAYN, PLANLAMA, OPTİMİZASYON)

Dizayn, Planlama ve Optimizasyon hizmetlerimiz, kablosuz ağların ekonomik ve teknik etkinliğinin geliştirilmesine odaklanır. Mümkün olan her türde ağı analiz eder, edindiğimiz küresel kablosuz iletişim deneyiminden yararlanarak, kişiye/kuruma özel raporlama hizmeti sunarız.

Şebeke verimini en yüksek düzeye çıkarmak için ağların tam verimlilikle ve asgari düzeyde bakım gerektirecek şekilde tasarlanması temel kriterlerimizdendir.

DPO Hizmetlerimiz aşağıdakileri kapsar:
+ Ağ Tasarımı
+ Drive Test
+ Benchmark
+ Şebeke Denetimleri
+ Performans Denetimleri
+ Frekansın Yeniden Düzenlenmesi

WDM

Mikrolink, hizmetlerini küresel ölçekte sunarken dünya çapında WDM tedarikçileri ve müşterileriyle ortaklık yapar. Bu doğrultuda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da birçok proje gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Mikrolink Avrupa çapında birçok ülkede, global müşterilere bakım hizmeti vermektedir.

Ayrıca uzmanlarımız, sahip oldukları deneyimi en iyi şekilde uygulamak için güncel eğitim ve sertifikalara sahiptir.

FTTX

2011'den beri belli başlı operatörler için Tam Anahtar Teslim FTTX Çözüm Ortağı olarak hizmet veriyoruz.

Fiber Optik Çözümleri:
+ 7/24 önleyici ve düzeltici bakım ve operasyonların yürütülmesi
+ Kullanıcı tarafından kurulan hatlar ve OPGW (optik topraklama kablosu) fiber hatları
+ Sahada ön araştırma ve kurulum
+ Fiber optik ekipman üretimi, tetkiki ve altyapı hizmetleri
+ Son kullanıcı aktivasyonları
+ Fiber optik ile ilgili 7/24 kesintisiz servis ve arıza çözümleri
+ FTTX switch montaj, işletim ve bakım işleri
+ POP noktalarının kurulumu, test edilmesi ve işletmeye alınmasına ilişkin prosedürler
+ WDM kurulum, işletmeye alma ve test prosedürleri

TELEKOM İNŞAAT İŞLERİ

Mikrolink, 2000'den beri telekom ile ilgili inşaat projelerini yürütmektedir.

Bunlar;
+ Kule temel işleri
+ Kule inşası
+ Bağlantı yolu inşası
+ Yüksek gerilim ve düşük gerilim bağlantıları
+ FTTX kazı işleri

DENETİM HİZMETLERİ

Mikrolink, FLM ve alt yüklenici şirketlerini teknik gereksinimler bakımından tetkik eder, denetler ve bu şirketlere kalite standartlarına ve projeye uygunluk konusunda gerekli kontrolleri yapar.

İş Güvenliği (HSE) tetkiklerini yürütmekten sorumlu uzman ekibimiz, tüm mahallerdeki işlerin iş güvenliği yönetmelikleri standartlarına uygun biçimde yürütülmesini ve çalışanların sağlığının, emniyetinin olası en yüksek, düzeye çıkarılmasını sağlar. Böylece her zaman profesyonel, etik, güvenilir sağlık ve emniyet hizmetleri sunarız.

LV (ZAYIF AKIM)

Tüm bilişim teknolojisi sistemlerinin tasarımı ve kurulumu konusundaki uzmanlığımız sayesinde (yapısal kablolama, görsel-işitsel güvenlik, erişim denetimi, yangın alarmı sistemleri ve daha fazlası...) tamamen entegre bir çözüm sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Yapısal kablolama sistemi, kablolar ve ilişkili donanımdan oluşan ve bir bütün halinde, telefon hizmetleri veya bilgisayar ağları aracılığıyla, veri ve bilgi iletimine olanak veren kapsamlı bir telekomünikasyon altyapısı oluşturan sistem olarak tanımlanır.

+ Ses / Veri Kabloları
+ Dağıtılmış Anten Sistemleri (DAS)
+ Fiber Optik Kablolar
+ Wi-Fi
+ Tüm BT Teknolojisi Sistemleri
Görsel-İşitsel (AV) sistemler, bir ses bileşeninin yanında genellikle aydınlatma, ekran ve projeksiyon sistemlerini de içeren ve çeşitli elektronik ortamlardan oluşan sistemlerdir.

Uzman olduğumuz alanlardan biri de çeşitli ticari mahallerde entegre görsel-işitsel sistemlerin tasarımı ve kurulumu konusudur.

+ TV Monitörü Kurulumları
+ Projektör Sistemleri
+ Ses Maskeleme
+ Ses Sistemleri
+ Elektronik Entegrasyon
Entegre güvenlik sistemleri, bir mahalli ve mahal sakinlerini izinsiz girişler ve potansiyel tehditlerden korumak üzere çeşitli bileşenlerden yararlanan, çok katmanlı sistemlerdir.

Mikrolink, entegre güvenlik sistemlerinin tasarımı ve kurulumu konusunda uzmandır.

+ Güvenlik Kamerası Sistemleri; CCTV (Kapalı Devre Kamera) / IP Video Sistemleri
+ Erişim Denetimi Sistemleri
+ İzinsiz Giriş Önleme Sistemleri
+ Kurtarma Yardımı
+ Acil Durumlarda Kullanılacak Yerleşke Telefonları
Yangın alarmı sistemleri, bir mahalde duman, yangın veya başka bir acil durum var olduğunda bu durumları algılamak ve insanları görsel ve işitsel uygulamalar aracılığıyla bilgilendirmek amacıyla gerekli verileri ileten çok sayıda cihazdan oluşur.

Mikrolink aynı zamanda tam "anahtar teslim" çözümlerden basit "Parts & Smarts" (Parçalar ve Yönergeler) paketlerine uzanan geniş bir hizmet ağına sahiptir. İş için gerekli tüm yangın alarmı ekipmanını temin etmekle kalmıyor, bir yüksek mühendis tarafından imzalanmış ve onaylanmış, eksiksiz AutoCad çizimleri de sunar.

+ Algılama, Haberleşme ve Entegrasyon
+ Parts & Smarts
+ Çekme & Kırpma Hizmeti
© 2021 | Mikrolink bir AÇIK HOLDING şirketidir.Açık Holding