VERİ MERKEZİ ÇÖZÜMLERİ

Mikrolink, uzman ve yetkin personeli sayesinde veri merkezi ihtiyaçlarınıza uçtan uca çözümler sunar.

 • Elektrik / Mekanik Altyapı Uygulamaları

  Veri merkezi altyapı tasarımına ilişkin operasyonlarımız bir ön araştırma, gerekçeleme hazırlığı, iş planı çıkarma ve ön maliyet tablosunun hazırlanmasıyla başlar. Bunun ardından nominal sistem tasarımına son halinin verilmesi, en uygun ürünlerin seçilmesi, tek hatlı ve sütun formundaki sistem şemalarının silinmesi, projelerin atölye çizimi ve son olarak nihai ürün onay dosyasının teslimi gelir.

 • Test Yönetim Süreci

  Mikrolink yeni kurulmuş veri merkezlerinin L1 ile L5 arasındaki tüm test süreçlerini planlama ve yönetme yetisine sahiptir. Özellikle L3, L4 ve L5 (IST-Entegre Sistem Testi) testleri özel uzmanlık ve deneyim gerektirir. Üstünlüğümüz, deneyimimiz ve dokümantasyon altyapımız sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarken çok iyi geri bildirimler alıyoruz. Bunun yanında, sunduğumuz hizmetlerin kapsamına yük bankası kiralama da dahildir.

 • Akımlı Pano
  Değişimi

  Akımlı geçiş panosu değişim hizmeti, veri merkezleri ve hastaneler gibi enerji kesintilerine izin verilemeyecek kritik mahallerde sunulur. Var olan akımlı geçiş panolarının değiştirilmesi gerektiğinde Mikrolink, değişimi bu kritik operasyonun ihtiyaç duyduğu uzmanlarla uygulayacağını garanti eder.

Our Strong Points Ipad
 • Proje Yönetimi

  Sektörün önde gelen şirketleri iş takvimlerine ilgili şartname ve çizimlere uymaları, aynı zamanda zorunlu raporları oluşturmaları ve gerektiğinde projelerinin yönetimi konusunda farklı şirketlerden destek almaya ihtiyaç duyar. Bu noktada, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu proje yönetimi desteğini sağlama yetisine de sahibiz.

 • Koruyucu ve Önleyici Bakım

  Sistemin görsel ve elektrik denetimleri, müşterilerimizin gereksinimlerine göre hazırlanabilir ve sonuçlar rapor halinde sunulabilir. Bu yolla ön kontrol ve düzeltici faaliyetler sistemlere herhangi bir zarar vermeden yerine getirilebilir.

 • Uptime Katman Sertifikasyon Danışmanlığı

  Uptime Institute ile yürütülmesi gereken tasarım ve tesis sertifikalandırma süreçleri, şirketler adına ATD sertifikalı ve deneyimli ekibimiz tarafından yürütülür. Uptime testleri sırasında uygulanan test sürelerinin yönetimi diğer şirketlerin kendi bünyelerindeki kaynaklarını kullanarak yürütebilecekleri bir süreç değildir. Mikrolink şirketlere bu konuda destek sağlayabilir.

 • Veri Merkezi Tasarımı ve Uygulaması

  Deneyimli ve sertifikalı tasarımcılarımız aracılığıyla uluslararası standartlara ve müşteri ihtiyaçlarına uygun uçtan uca veri merkezi tasarımı sağlıyoruz. İnşaat, mimari, elektrik, mekanik, güvenlik, boş alan tasarımları ve hesaplamaları gibi her türlü veri merkezi tasarımı ihtiyacınızda önce sizi dinler ve isteklerinize en uygun tasarımları sunarız.

Turkcell Avrupa Veri Merkezi Beyaz Alan İşleri
Turkcell Gebze 4. Modul Veri Merkezi Beyaz Alan İşleri

© 2021 | Mikrolink bir AÇIK HOLDING şirketidir.Açık Holding